Nowoczesne nauczanie

Skuteczna nauka, wykorzystująca nowe technologie. Sprawdź plansze interaktywne stworzone przez WSiP!

Zapraszamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Witaj we współczesnej klasie

 • Wszystko, czego potrzebujesz

  Plansze dla każdej z klas zawierają materiały ze wszystkich edukacji: polonistycznej, matematycznej, muzycznej, społecznej, przyrodniczej, technicznej i plastycznej.

 • Pobudzają ciekawość świata

  Plansze pomagają skupić uwagę i włączają dzieci do pracy nad omawianym zagadnieniem. Zachęcają do aktywnego zdobywania wiedzy.

 • Zgodne z wymaganiami MEN

  Każda plansza obejmuje materiał przekrojowy z kilku lekcji. Zakres tematyczny jest spójny z nową podstawą programową dla edukacji wczesnoszkolnej.

 • Skuteczne nauczanie

  Plansze to wyjątkowe narzędzie multimedialne, które łączy w sobie zalety podręcznika i zaawansowanego produktu interaktywnego.

 • Bajkowa postać lemura

  Pomoże przeprowadzić niezwykłe lekcje, aktywizujące zmysły i zachęcające całą klasę do aktywnego zdobywania wiedzy.

 • Materiał na 3 lata nauki

  Plansze interaktywne do edukacji wczesnoszkolnej sprawią, że trudna nauka może być jednocześnie wspaniałą zabawą.

Poznaj naszą aplikację

Plansze interaktywne WSiP to wiele możliwości pracy z materiałem dydaktycznym

1

Nawigacja po planszach

Zobacz, jakie to proste! Intuicyjna struktura sprawia, że bez problemu poruszasz się między zagadnieniami w ramach poszczególnych tematów, płynnie przechodzisz też do poszczególnych edukacji. Potrzebny materiał jest zasięgu ręki niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz.

Plansze interaktywne przygotowaliśmy do wszystkich edukacji – polonistycznej, matematycznej, artystycznej, społecznej i przyrodniczej – realizowanych na pierwszym etapie nauczania.

2

Menu narzędziowe

Pracujesz, jak lubisz! Plansze interaktywne to wyjątkowe narzędzie multimedialne, które pozwala przeprowadzić niezwykłe lekcje. Aktywizuje zmysły uczniów, zachęca ich do czynnego zdobywania wiedzy i rozwijania zainteresowań.

Narzędzia pomocnicze pomogą Ci doprecyzować zakres materiału i sposób prowadzenia zajęć. W pasku narzędziowym znajdziesz: ołówek, zakreślacz, lupę i kurtynę, dzięki którym zwrócisz uwagę klasy na szczególnie ważne zagadnienia. W dowolnym momencie prowadzonej lekcji możesz decydować, które treści mają zostać zaznaczone, ukryte lub wyróżnione.

3

Bajkowa postać lemura

Sympatycznego lemura, który przemyka po naszych planszach interaktywnych pokocha każdy Twój uczeń! Nasza postać przewodnia pomoże Ci przekonać dzieci, że nauka może być fantastyczną zabawą!

Lemur będzie towarzyszył klasie w rozwiązywaniu zadań, pomoże w sprawdzeniu poprawności odpowiedzi i urozmaici zajęcia. Jego obecność zachęci nawet najbardziej nieśmiałe i niepewne dziecko do aktywnego udziału w lekcji.

4

Interaktywny materiał dydaktyczny

Zagadnienia omawiane w planszach interaktywnych opracowaliśmy z uwzględnieniem nowoczesnych form nauczania i dostosowaliśmy do nowej podstawy programowej.

Poza przyjazną strukturą, w jakiej są ułożone i piękną szatą graficzną, mają też funkcję intuicyjnej nawigacji. Masz możliwość zostać przewodnikiem dzieci po świecie wiedzy, decydując jaki charakter ma mieć lekcja – czy wprowadzający, czy podsumowujący. W dialogu z uczniami pomogą Ci urzekająco zilustrowane elementy plansz, zachęcające do aktywnej nauki.

 • redaktorów, specjalistów, grafików, programistów i edytorów pracowało, żeby każda lekcja była pasjonującym odkryciem.

 • godzin poświęcili graficy na rysowanie i animowanie plansz, by podobały się nauczycielom, ale przede wszystkim dzieciom.

 • materiałów graficznych trafiło na plansze, aby jasno i czytelnie pokazać trudne zagadnienia.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami.Administrator danych osobowych – Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. (WSiP) z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 96. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych oraz realizacją praw przysługujących osobom, których te dane dotyczą można kontaktować się z administratorem danych kierując korespondencję na adres poczty elektronicznej wsip@wsip.com.pl lub z Inspektorem Ochrony Danych (IOD): iod@wsip.pl.

Pełna informacja na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się tutaj.